Pieśni pasyjne zabrzmią w świątyni Mariawitów w Płocku. Szykuje się uczta duchowa

image_pdfimage_print

Kościół Starokatolicki Mariawitów organizuje koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 marca, o godz. 17.00, w Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Koncert jest dedykowany wszystkim mieszkańcom Płocka i okolic, ludziom życzliwym naszemu Kościołowi, w podziękowaniu za wspieranie nas w renowacji naszej ukochanej Świątyni – „Perły Neogotyku”. Będziemy mieli możliwość posłuchania utworów, które są wspólne dla wszystkich chrześcijan, bez względu na wyznanie – czytamy w zaproszeniu.

W koncercie udział wezmą: Ewelina Pachnik – sopran, Julia Słojewska – studentka kierunku Musical w Akademii Muzycznej w Łodzi, Jakub Pawlak – kompozytor, wykonawca piosenki artystycznej, Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pod dyrekcją Aleksandra Słojewskiego.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP – bp. Marka M. Karola Babi oraz Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.