Okradły i odjechały w siną dal. Oszustki na terenie gminy Mała Wieś

image_pdfimage_print

W sobotę na terenie gminy Mała Wieś doszło do zuchwałej kradzieży. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, które oferują sprzedaż artykułów przemysłowych.

– Po godzinie 14:00 w sobotę, 23 marca, w domu jednorodzinnym na terenie gm. Mała Wieś pojawiły się kobiety, jak podaje pokrzywdzona w wieku ok 50 i 70 lat, oferując starszej kobiecie sprzedaż narzut na łóżko. Niestety prowadzone przez nie rozmowy i sposób postępowania całkowicie uśpiły czujność 75-latki. Jedna z kobiet wykorzystując nieuwagę domowników przeszukała pomieszczenia i ukradła pieniądze oraz biżuterię – relacjonuje Marta Lewandowska z KMP w Płocku. – Przed domem czekała trzecia kobieta. Kiedy oszustki okradły starszą kobietę, opuściły jej dom, wsiadły do samochodu i odjechały. Dopiero po kilku godzinach 75-latka zorientowała się, że z domu zginęły pieniądze oraz biżuteria – dodaje policjantka.

Marta Lewandowska apeluje o zachowanie ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, które oferują sprzedaż artykułów w naszych mieszkaniach. – Nie dajmy uśpić swojej czujności, reagujmy w każdym przypadku kiedy widzimy, że w naszej okolicy pojawiły się osoby, których wcześniej nie widzieliśmy, a które swoim zachowaniem wzbudzają podejrzenia, poinformujmy o tym niezwłocznie Policję.

Fot. Zdjęcie poglądowe (KPP Oświęcim)