Przed nowym sezonem może się przydać. Nietypowe szkolenie dla motocyklistów

image_pdfimage_print

Od stycznia trwa VI edycja spotkań Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista. Jedno z takich spotkań przeprowadzone będzie w Płocku. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich motocyklistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, nie tylko związaną z udzieleniem pomocy, ale także z technik jazdy czy doborze odpowiednich opon. 

– Doszło do wypadku. Rozejrzyj się, podejdź do poszkodowanego, ale najpierw “załóż okulary VR”. Po raz pierwszy w Polsce motocykliści mogą wziąć udział w szkoleniach z bezpieczeństwa na drodze realizowanych w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Organizator – MotoPomocni.pl zaplanował 20 spotkań na terenie całej Polski. 

Rozszerzona Rzeczywistość to świat, w którym obraz cyfrowy miesza się z realnym. To przestrzeń, w której widzimy sztucznie wygenerowany obraz, ale możemy dotknąć, usłyszeć, a nawet poczuć zapach. A co jeśli wykorzystując tą technologię zostaniesz przeniesiony do świata, w którym zadaniem będzie udzielenie pierwszej pomocy i uratowanie życia?

Pierwsza pomoc w innowacyjnej formule to nie jedyny temat spotkań. Najlepsi instruktorzy i specjaliści z MotoPomocni.pl przygotowali również inne bloki tematyczne:

Technika jazdy:
– Planowanie zakrętów
– Optymalny tor jazdy
– Patrzenie
– Przewidywanie i unikanie zagrożeń

Opony, a bezpieczeństwo:
– Budowa i typy konstrukcji
– Czytanie oznaczeń
– Dobór do motocykla
– Data produkcji / fakty i mity
– Wpływ ciśnienia na bezpieczeństwo
– Najczęstsze pytania

Szkolenia odbywają się od stycznia. – Wiedza i umiejętności, jakie zdobędą uczestnicy, sprawią że poczują się bezpieczniej i będą gotowi pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym – zachęcają w zaproszeniu organizatorzy. 

Kiedy i gdzie?

W najbliższą sobotę 23 marca od godz. 9:00 do 16:00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Otolińska 25 w Płocku odbędzie się jedno z 20 takich spotkań, które do kwietnia organizuje stowarzyszenie na terenie całej Polski. W szkoleniu weźmie udział kilkudziesięciu motocyklistów z Płocka i okolic. Szkolenie jest bezpłatne. 
Więcej o szkoleniu i organizatorach dowiecie się, wchodząc na Facebooka lub na stronę MotoPomocni.
Fot. MotoPomocni.pl.