Ciekawe pytania Artura Jaroszewskiego. O odpowiedź prosimy płocczan…

image_pdfimage_print

Na najbliższej sesji miejscy radni poruszą jeden z ważniejszych tematów dotyczących mieszkańców Płocka. A mianowicie zdrowie. Omawiany ma być m.in. punkt dotyczący zabezpieczenia usług medycznych i specjalistycznych dla płocczan.

– Wielu płockich pacjentów żali się na brak różnych specjalistycznych programów leczniczych w Płocku. Najbardziej znany przykład to brak w Płocku radioterapii, którą posiadają już prawie wszystkie byłe miasta wojewódzkie – napisał w interpelacji przewodniczący Rady Miasta Płocka, Artur Jaroszewski.

Płocki polityk kilka dni temu złożył interpelację, w której zadaje ratuszowi bardzo ciekawe pytania. Nie czekając na odpowiedź urzędników, postanowiliśmy, skierować pytania do mieszkańców naszego miasta.

Oto pytania Artura Jaroszewskiego:
– Proszę o przeanalizowanie, jakich usług medycznych (w tym specjalistycznych procedur i programów) brakuje aktualnie w placówkach służby zdrowia, funkcjonujących na terenie Płocka?
– Jakie są przyczyny takiej sytuacji?
– Jakie działania podejmowane są przez placówki i organizacje medyczne, aby temu przeciwdziałać?
– Jakie działania w tym temacie prowadzi Urząd Miasta Płocka?
– Czy PKN Orlen wycofał się z obietnic sprzed kilku miesięcy (w trakcie samorządowej kampanii wyborczej), dotyczących stworzenia Płockiego Centrum Onkologicznego?