Krzysztof Kisiel: Wierzyłem, że złoty medal jest w naszym zasięgu [FOTO]

Do walki o medale przystąpiły cztery drużyny, które wywalczyły awans w 1/16 i 1/8 turnieju. Piątkowe mecze wyłoniły finalistów.  W sobotę, 16 marca, do walki o złoto przystąpili szczypiorniści z Płocka i Legnicy. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Jedną bramkę więcej rzucili piłkarze ręczni Wisły 26:25 i oni zgarnęli najcenniejszy krążek.

Mecze – pierwszy z gospodarzem turnieju i ten o złoto pokazały, że płocka drużyna dobrze przygotowała się do walki o tytuł Mistrza Polski. – Nie mówiłem tego głośno, że jadąc do Kwidzyna, wierzyłem iż złoty medal jest w naszym zasięgu – mówi trener płockiej drużyny, Krzysztof Kisiel. – Wiedziałem, na co stać tych chłopaków i co potrafią.

W obydwu meczach juniorzy Wisły mieli duże wsparcie w kibicach, którzy licznie zjawili się w hali i przez dwa dni, wspierali swoich pupili. Jednym z nich był Marek Witkowski były szczypiornista Wisły, który trzymał kciuki za płocką drużynę i grającego w niej syna Filipa. – Drużyna dobrze poukładana i z charakterem. Pokazali to w walce o tytuł – ocenia Marek Witkowski. Podkreśla, że ten sukces jest dużą sprawa jeżeli chodzi o wyczyn sportowy, ale też to, że dla tegorocznych maturzystów to przepustka na Akademię Wychowania Fizycznego, jeżeli taką by chcieli wybrać. – Oczywiście nie dla Filipa bo jest rok młodszy. Proszę się nie dziwić, że o tym mówię bo my jako rodzice, patrzymy też i od tej strony – medal daje takie możliwości.

Złotą Drużynę Juniorów trenują : Krzysztof Kisiel i Robert Jankowski

Skład, który zdobył złoty krążek: Jakub Kozłowski, Paweł Więckowski, Paweł Kowalski, Krzysztof Młodziejewski, Mateusz Dybiec, Mateusz Fuksiński, Szyman Pedryc, Patryk Petyn, Mateusz Ziemiński, Dawid Zadrożny, Jakub Goleniewski, Dawid Lemanowicz, Wiktor Jankowski, Sebastian Stawecki, Mikołaj Czapliński, Filip Witkowski, Maciej Fabianowicz.

Mikołaj Czapliński został najlepszym strzelcem turnieju, rzucając 21 bramek. Do tzw. siódemki turnieju wytypowano min. in. : Mikołaja Czaplińskiego – lewe skrzydłowy, Pawła Kowalskiego – lewe rozegranie, Krzysztofa Młodziejewskiego – prawe rozegranie, Jakuba Kozłowskiego – bramkarz. 

Przed płockimi „Złotkami” turniej towarzyski – Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, który odbędzie się w Kielcach, na który nasi szczypiorniści dostali zaproszenie już wcześniej. W turnieju, który potrwa od 21 do 24 marca zagrają też juniorzy PGE VIVE Kielce, MKB Telekom Veszprem HC oraz Pick Szeged.

Miasto Kwidzyn w dniach 15 – 16 marzec był organizatorem Final Four Mistrzostw Polski Juniorów.

W.

Fot: Katarzyna Kisiel.