Coraz więcej stacji Płockiego Roweru Miejskiego. Już niebawem start kolejnego sezonu

image_pdfimage_print

Startujemy z Płockim Rowerem Miejskim. Zaczęliśmy już przygotowywanie dwóch nowych stacji: przy ul. NSZ i ul. Harcerskiej. To nie koniec zmian, bo kolejna – trzydziesta już stacja – stanie przy ul. Górnej. Rowery na stojakach zobaczymy 29 marca i od poniedziałku 1 kwietnia ruszamy w drogę – podzielił się dobrą informacją z płocczanami prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku

– Przy okazji, czy wiecie, że w rankingu miast przyjaznych rowerzystom, który organizuje magazyn „Rowertour”, Płock awansował z 25. na wysokie 14. miejsce – dodał prezydent Płocka.

W minionym sezonie rower miejski cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Płocki Rower Miejski ruszył w sierpniu 2018 roku. Na początku do dyspozycji płocczan było 25 stacji i 250 rowerów. We wrześniu uruchomiono dwie nowe stacje. Płocczanie mogli korzystać łącznie z 27 stacji i 267 rowerów. W ciągu 4 miesięcy rower miejski został wypożyczony 145 tysięcy, a średni czas wypożyczenia wyniósł 21 minut i 4 sekundy.

Najpopularniejsze stacje Płockiego Roweru Miejskiego w ubiegłym sezonie:
– Kobylińskiego–Bielska
– Piłsudskiego–Otolińska
– Narutowicza
– Jachowicza–Sportowa
– Tysiąclecia – Nowaka

Którymi trasami płocczanie jeździli najchętniej?
– Piłsudskiego – Otolińska do Kobylińskiego – Bielska
– Kobylińskiego – Bielska do Piłsudskiego – Otolińska
– Dobrzyńska – Gałczyńskiego do Łukasiewicza – Orlen Arena
– Łukasiewicza – Orlen Arena do Dobrzyńska – Gałczyńskiego
– Kobylińskiego – Bielska do Stary Rynek

Przypomnijmy. Łącznie na terenie miasta Płocka dostępna jest już infrastruktura ścieżek i szlaków rowerowych o długości ponad 70 km.

Fot. UMP.