Nowa funkcja Adama Wiśniewskiego. Co będzie robił były prezes SPR Wisły Płock?

– Adam Wiśniewski 1 marca objął funkcję dyrektora sportowego w naszym klubie – przekazał informację prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Adam jest bardzo szanowaną osobą w świecie piłki ręcznej, ma również spore doświadczenie, które zdobył na stanowisku prezesa klubu przez ostatnie półtora roku. Chciałem, aby jego potencjał był wykorzystany w pracy dla Klubu. Dlatego od samego początku szukaliśmy porozumienia w kwestii kontynuacji współpracy i udało się. Adam będzie ściśle współpracował z trenerem Xavierem Sabate przy sprawach personalnych pierwszej drużyny, ale także z Krzysztofem Kisielem w obszarze szkolenia młodzieży.

Mamy wielu młodych zawodników, którym chcielibyśmy dać szansę – część z nich mądrze wypożyczyć, niektórych zostawić u nas. Są to bardzo ważne sprawy, bo nie tylko mówimy tutaj o drodze życiowej młodego człowieka, ale także o rozwijaniu potencjału sportowego naszych wychowanków. Adam zna te wszystkie zagadnienia, więc nie mam żadnych wątpliwości, że to dobra decyzja – uzasadnia wybór Robert Czwartek.

– Dziękuję prezesowi za zaufanie – mówi z kolei Adam Wiśniewski. – Nasze plany na najbliższe dni to sfinalizowanie transferów oraz kontraktów obecnych naszych zawodników. Tak jak powiedział Prezes Robert Czwartek, również wspólnie z trenerem Sabate i trenerem Kisielem będziemy szukali najlepszych rozwiązań na rozwój i wykorzystanie potencjału młodych zawodników. Chcemy mieć w zespole seniorów naszych najlepszych wychowanków i na pewno będzie to jednym z wyzwań, które przede mną stoją.