Pucharu Polski w kickboxingu odbędzie się w Płocku. Już w najbliższą niedzielę

image_pdfimage_print

W najbliższą niedzielę, 3 marca, Płock będzie gościł juniorów i seniorów z całego kraju podczas zawodów Pucharu Polski w kickboxingu w formule light-contact.

Turniej odbędzie się w hali sportowej szkoły podstawowej nr. 23 w Płocku przy ul. Walecznych 20. „LIGHT-CONTACT GRAND PRIX PŁOCK 2019”, bo taką nazwę nosi turniej, będzie odbywał się w naszym mieście po raz drugi. W ubiegłorocznych zawodach wzięło udział 114 zawodników z 29 klubów sportowych z całej Polski.

– Już wiemy, że w tym roku liczby te zostaną przekroczone – informuje Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher” Płock, który jest organizatorem wydarzenia. Współorganizatorem patronującym zawodom jest Polski Związek Kickboxingu, sankcjonujący wszystkie formalne i legalnie przeprowadzane w Polsce zawody w tej dyscyplinie. Warto zaznaczyć, że turniej jest również pierwszą tegoroczną kwalifikacją do Kadry Narodowej formuły light-contact.

Puchar Polski jest drugim pod względem rangi krajowym turniejem po Mistrzostwach Polski. Podobnie jak w roku ubiegłym, kibice będą mogli zobaczyć i dopingować zawodników z trzech płockich klubów: LKS „Puncher” Płock, UKS „Sanda” Płock i CSW Płock. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Turniej dofinansował Urząd Miasta Płocka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Płocka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą zobaczyć na żywo współzawodnictwo w tej dyscyplinie a także mogących wesprzeć swoim dopingiem przedstawicieli płockich klubów.

Program zawodów:

08:00 – 12:00 walki eliminacyjne
12:00 – 12:30 przerwa obiadowa
12:30 – 13:00 oficjalne otwarcie zawodów
13:00 – 18:00 walki półfinałowe i finałowe
18:00 – dekoracje medalistów