Nowiutkie samochody trafiły do płockich policjantów [FOTO]

Dziś na placu przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się uroczystość przekazania nowych pojazdów. Jeden z samochodów przystosowany jest do przewożenia psa tropiącego, który wabi się Luna. Pod czujnym okiem opiekunów zwierzę od razu „zaprezentowało” możliwości samochodu.

W sumie w ręce policjantów trafiły cztery nowiutkie samochody. Dwa auta zostały kupione ze środków Komendy Głównej Policji. Dwa w ramach programu zakupu środków transportu dla policji, który w połowie jest finansowany z budżetu policji, a w drugiej połowie przez fundacje.

– Cieszę się, że mieliśmy udział w zakupie jednego z samochodów – mówił podczas uroczystości prezydent Andrzej Nowakowski. – Dzięki temu poprawią się warunki pracy płockich policjantów, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa – podkreślał. Płocki ratusz przekazał 40 tys. zł na zakup samochodów.

Zadowolenia nie ukrywał także starosta płocki Mariusz Bieniek. – Cieszę się, że Samorząd Powiatu Płockiego po raz kolejny współfinansował zakup radiowozu dla potrzeb posterunku z terenu powiatu, tym razem w Wyszogrodzie. W ostatnich latach współfinansowaliśmy wspólnie z KMP radiowozy do Drobina, Radzanowa, Bodzanowa i Gąbina – wymieniał. Starosta życzył policjantom, aby samochody służyły jak najlepiej.

Fot. Krzysztof Wiśniewski.