Gdzie są płoccy kibice? Na pewno nie na stadionie

image_pdfimage_print

“Kibicem się jest, a nie się bywa”. Na tym powiedzeniu powinno się skończyć podsumowaniem frekwencji płockich kibiców na trybunach Stadionu im. Kazimierza Górskiego podczas meczów rozgrywanych przez Wisłę Płock. O analizę obecności fanów polskich drużyn Lotto Ekstraklasy pokusił się portal sportowefakty.wp.pl. Jak wypadają płoccy kibice w tej klasyfikacji? Marnie, po prostu, marnie.

Pomimo starań zarządu Wisły Płock, czyli zniżek, promocji, akcji promocyjnych, które klub wprowadza na bilety, kibiców na płockim stadionie bywa jak na lekarstwo. W tym momencie nasuwa się bardzo smutny wniosek, że sympatycy naszej drużyny wolą usiąść przed telewizorem czy komputerem, jak wybrać się na stadion, pokibicować i dodać otuchy swoim ulubienicom.

Jak wynika z analizy dziennikarza “Sportowych Faktów” Michała Gałęzewskiego, problemów z dopingiem płynącym z trybun nie ma Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków czy Górnik Zabrze. Natomiast nasza, kochana Wisła Płock pod względem frekwencji kibiców na stadionie zajmuje… 14 miejsce. Mniej kibiców bywa jedynie podczas meczów Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec.

– Pierwsze mecze po przerwie zimowej cieszyły się sporym zainteresowaniem kibiców. Zgodnie z oczekiwaniami nowa Wisła Kraków z Jakubem Błaszczykowskim w składzie okazała się magnesem dla kibiców Górnika Zabrze. Dużo więcej osób niż zazwyczaj przyszło na stadion Wisły Płock, gdzie gościła Legia Warszawa. Średnia frekwencja w Płocku była dotychczas niemal dwa razy niższa – zauważa Michał Gałęzewski.

Jak frekwencja na stadionach wyglądała podczas 21. kolejki Lotto Ekstraklasy?

Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok – 3 949
Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin – 12 719
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec – 7 605
Cracovia – Piast Gliwice – 5 683
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin – 13 184
Arka Gdynia – Korona Kielce – 6 111
Wisła Płock – Legia Warszawa – 8 184
Górnik Zabrze – Wisła Kraków – 14 689

Łącznie na trybunach w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy: 72 124 widzów.
Średnio jeden mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy obejrzało: 9 015 widzów.
Łącznie na trybunach Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/19 zasiadło: 1 400 448 widzów (166 meczów) – przy czym mecze bez udziału widzów nie były brane pod uwagę w klasyfikacji frekwencyjnej.

Frekwencja na stadionach podczas spotkań Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/19:

Tabela opracowana przez sportowefakty.wp.pl