Wojtek Bógdał mocnym akcentem rozpoczął kolejny sezon [FOTO]

Projekt „100na100”, który Wojtek Bógdał razem z Kubą Przygońskim uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zwyciężył w prestiżowym plebiscycie lotniczym Cumulusy w kategorii Extreme.

Plebiscyt Cumulusy ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej popularnych wśród kibiców sportowców lotniczych ze wszystkich dziedzin. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W minioną sobotę w Gdyni na gali finałowej plebiscytu poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Projekt 100na100 – efektowne połączenie motoparalotniarstwa z driftem – zwyciężył w kategorii Cumulus Extreme, jako najlepszy ekstremalny projekt lotniczy. W kategorii sportowców pierwsze miejsce przypadło Andrzejowi Sołtykowi – utytułowanemu 17-latkowi latającemu w tunelu aerodynamicznym. Warto również wspomnieć o zwycięzcach kategorii zespołów akrobacyjnych – Flying Dragons Team, którzy wykonują efektowne pokazy motoparalotniowe z użyciem pirotechniki.

Wojtek Bógdał to pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W ubiegłym roku zdobył dwa złote medale Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych w Tajlandii oraz w konkurencjach slalomowych w Egipcie.