Szczodrzy i hojni mieszkańcy gmin. Powiat Płocki podsumował Finał WOŚP [FOTO]

image_pdfimage_print

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Płockim przeszedł najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich mieszkańców. Każda gmina zebrała więcej niż w ubiegłym roku, tak imponującej kwoty jeszcze nigdy nie było! A który sztab jest liderem?

Orkiestra w tym roku zagrała w niedzielę 13 stycznia. Celem 27. Finału było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tegorocznej edycji przyświecały hasła: „Pomaganie jest dziecinnie proste” oraz „Gramy dla dzieci małych i bez focha”.

Prawie wszystkie gminy w powiecie płockim włączyły się w tę szlachetną i radosną ideę, której celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Cała niedziela zdominowana była przez fantastycznych wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, wspaniałe występy, ciekawe licytacje. Znakiem rozpoznawczym tradycyjnie było czerwone serce. W tym roku wspieraliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wyjątkowo chętnie. Gminy Powiatu Płockiego, w których zagrała Orkiestra, zebrały rekordową kwotę ponad 312,1 tys. zł, a to jeszcze nie koniec. W kilku sztabach, w których w poniedziałek trwało intensywne liczenie zebranych pieniędzy, usłyszeliśmy, że są jeszcze datki w postaci obcej waluty i że coś jeszcze dojdzie z licytacji oraz ze zbiórek.

– Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i ludziom zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny pokazaliśmy, że dobro drugiego człowieka jest wartością absolutnie nadrzędną, a pomoc innym jest naszym życiowym priorytetem – komentuje starosta Płocki Mariusz Bieniek.

– Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że kolejny raz mogła być częścią tej wspaniałej akcji, niosącej pomoc tym razem dla małych dzieci i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – usłyszeliśmy z kolei od Jolanty Trojanowskiej, dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach, która każdego roku chętnie włącza się w WOŚP.

W tym roku liderem i rekordzistą Orkiestrowej zbiórki okazał się połączony sztab Gminy Mała Wieś oraz Miasta i Gminy Wyszogród. Łącznie zebrano tu – uwaga! – 52 697,57 zł. Kolejny jest sztab w Gminie Bodzanów, gdzie najlepszy wynik – jako wolontariusz – tradycyjnie uzyskał Wojciech Janowski, znany również jako GROSZEK OFF ROAD. Wyjątkową popularnością w tej gminie cieszył się zorganizowany przez niego Offroadowy 27. Finał WOŚP. Trzecie miejsce zajął sztab w Gminie Słupno. I choć nie o wyścigi tu chodzi, to jednak taka zdrowa i radosna rywalizacja działa na korzyść potrzebujących, dla których organizowane są zbiórki w ramach WOŚP.

Ile pieniędzy zebrano w gminach?

Gmina Mała Wieś oraz Miasto i Gmina Wyszogród (połączony sztab) – 52 697,57 zł, w tym sam Wyszogród – 14 809,14 zł
Gmina Bodzanów – 50 011,28 zł + obca waluta, w tym Groszek Off Road i Przyjaciele
Gmina Słupno – ponad 41 000 zł
Gmina Bulkowo – ponad 35 825,88 zł
Gmina Radzanowo – 34 318,54 zł + obca waluta i precjoza
Gmina Bielsk – 29 156,12 zł
Miasto i Gmina Drobin – ok. 20 000 zł
Miasto i Gmina Gąbin – 17 000 zł + dojdą jeszcze pieniądze z licytacji i ze zbiórek w szkołach
Gmina Staroźreby (sztab w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze) – 14 404,03 zł
Gmina Stara Biała (sztab w Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach) – 13 486,20 zł + 8 euro i 21 centów
Gmina Słubice – 2 903,81 zł
Gmina Brudzeń Duży – pieniądze zbierali uczniowie w Siecieniu i w Brudzeniu Dużym oraz harcerze w Sikorzu; w samym Brudzeniu zebrano ok. 1 600 zł

Gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe Płock.