287 rowerów na 29 stacjach. Płock przygotowany na start sezonu roweru miejskiego

Do dyspozycji użytkowników będzie 287 rowerów, w tym rowery z fotelikiem do przewożenia dzieci. Będzie je można wypożyczyć na 29 stacjach. Mowa o Płockim Rowerze Miejskim, którego sezon rozpocznie się w poniedziałek 1 kwietnia. Już wszystko na stacjach przygotowane dla rowerzystów. 

Wraz z początkiem sezonu zostaną uruchomione dwie nowe stacje Harcerska-Żelazna i Przemysłowa-NSZ, a liczba rowerów wzrośnie o 20 sztuk. To kolejna już rozbudowa uruchomionego w sierpniu zeszłego roku systemu. We wrześniu ubiegłego roku uruchomiono dwie dodatkowe stacje – pierwszą przy sklepie Decathlon, drugą w Nowym Gulczewie. Od 1 lipca planowana jest rozbudowa systemu o kolejną stację. Tym razem przy ul. Górnej. W systemie zatem będzie funkcjonowało już 297 rowerów na 30 stacjach.

Rower miejski to absolutny hit ubiegłego roku. W niespełna cztery miesiące rowery wypożyczono 145 tysięcy razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 14 tysięcy użytkowników. – W tym sezonie z rowerów będzie można korzystać przez osiem miesięcy, liczymy więc, że dołączą kolejni użytkownicy – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, który jest operatorem Płockiego Roweru Miejskiego.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Można skorzystać z konta założonego w systemie Płockiego Roweru Miejskiego lub innego systemu Nextbike. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej PlockiRowerMiejski.pl, aplikacji Nextbike, lub – po uruchomieniu systemu – jednego z terminali stacji wypożyczeń. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Rower wypożyczamy korzystając z aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala. Wystarczy zalogować się w aplikacji i zeskanować kod QR. W przypadku terminala należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN do systemu i numer wypożyczanego roweru. Potem wypinamy rower z elektrozamka i możemy udać się na przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając w elektrozamek na dowolnej stacji Płockiego Roweru Miejskiego. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.

Fot. UMP.