Zawyją syreny nad Orlenem. Hałas może być słyszalny w mieście!

Ćwiczenia ratownicze służb tworzących system bezpieczeństw w zakładzie produkcyjnym w Płocku odbędą się we wtorek 20 listopada. Natomiast w czwartek (22 listopada) odbędą się testy nowych syren alarmowych zamontowanych na budynku nowej elektrociepłowni (CCGT).

Najbliższe ćwiczenia odbędą się we wtorek 20 listopada na Bloku Gospodarki Gazami oraz instalacji Utylizacji Siarkowodoru. Praktyczne współdziałanie w akcji ratowniczej sprawdzą m.in. Zakładowa Straż Pożarna, Orlen Ochrona, Centrum Medyczne, Wydziałowi ratownicy chemiczni, pracownicy instalacji oraz Działu BHP i Koordynacji Prewencji czy Działu Bezpieczeństwa Infrastruktury. – W tym dniu przewidujemy użycie syren alarmowych i podawanie komunikatów głosowych na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku, które mogą być słyszalne w pobliżu kompleksu produkcyjnego – informuje biuro prasowe PKN Orlen. 

Ostatnio system ostrzegania i alarmowania Zakład Produkcyjny w Płocku powiększył się o 5 sztuk syren elektronicznych zainstalowanych na budynku elektrociepłowni. Właśnie te syreny zainstalowane na CCGT będą testowane w czwartek 22 listopada w godzinach 11:00 – 12:00. Głośne próby syren również mogą być słyszalne w pobliżu Orlenu.