Profesjonalnie i wzruszająco. Wystarczyły trzy dni, aby zdobyli niezwykłą wiedzę [FOTO]

Ponad setka młodych i bardzo zdolnych uczniów zjechała do Płocka z całej Polski, aby wziąć udział w 32. edycji warsztatów „Mistrz – Uczeń”. Wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Wczoraj uczniowie zaprezentowali to, czego nauczyli się od mistrzów.

W sobotnie południe publiczność po brzegi wypełniła niewielką salę teatralną MDK, aby z zapartym tchem obejrzeć owoce trzydniowych lekcji. Trudno uwierzyć, że zaledwie właśnie tyle trwały przygotowania do finałowego przedstawienia dokonań uczestników wydarzenia. Pokaz, który przygotowali warsztatowicze był profesjonalny, a na dodatek wzruszający. Warto dodać, że wydarzenie odbywało się pod hasłem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warsztaty “Mistrz i Uczeń” trwały trzy dni. Uczestnikami były dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Od czwartku przez kilka godzin dziennie ciężko pracowali pod okiem doświadczonych nauczycieli. Zajęcia prowadzono w kategoriach: wokalne, taneczne, teatralne i plastyczne, w dwóch grupach: starszej i młodszej.

W tym roku w rolę Mistrzów wcielili się: Agnieszka Dąbrowska-Walczak – plastyczka, florystka, instruktor plastyki; Julia Kotarska-Rekosz – reżyser, pedagog, twórca autorskich scenariuszy przedstawień teatralnych dla dzieci i młodzieży, prowadząca w Warszawie własne studio teatralne; Magda Ptaszyńska – wokalistka, pedagog śpiewu, autorka muzyki i tekstów, prowadzi własne studio i wydawnictwo muzyczne oraz Dariusz Lewandowski – reżyser, choreograf, tancerz, aktor teatralny i filmowy, znany szerokiej publiczności między innymi z roli w popularnym serialu “Klan”.

Fot. DR.