Wraca sprawa Artura Jaroszewskiego i Wioletty Kulpy. Jutro głosowanie

Ostatnia w tej kadencji rada miasta zbierze się w najbliższy czwartek o godz. 10:00. Miejscy rajcy podejmą podczas jej trwania decyzję w sprawie zatrudnienia przewodniczącego Rady Miasta, Artura Jaroszewskiego w PKN Orlen. Będzie też miało miejsce podsumowanie kadencji 2014-2018.

Tym samym płocczanie pożegnają ustępującą radę miasta. Jedną z ostatnich decyzji jaką podejmą, będzie zatrudnienie Artura Jaroszewskiego w płockim kombinacie.

Przypomnijmy. Sprawa ujrzała światło dzienne właściwie tuż po wyborach samorządowych. Podczas nich przewodniczący Jaroszewski (Koalicja Obywatelska) otrzymał ponad 2 tys. głosów. Płocczanom dał się poznać ze swojej działalności na rzecz zdrowia mieszkańców Płocka, ochrony środowiska czy czystości płockiego powietrza. Artur Jaroszewski od lat zatrudniony jest w PKN Orlen, a dokładnie w Orlen Paliwach. Przed wyborami samorządowymi ze służbowej skrzynki meilowej miał wysyłać do pracowników spółki meila, w który miałby zachęcić potencjalnych wyborców do głosowania na niego.

I nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie… zwolnienie dyscyplinarne za to „przewinienie”. Jeszcze ciekawsze jest to, że na przewodniczącego rady doniosła do przełożonych radna Wioletta Kulpa (PiS) pracująca w Orlenie na stanowisku kierownika działu sponsoringu społecznego. Kilka tygodni temu sprawa obiegła media. I była szeroko komentowana zarówno przez lokalnych polityków, jak też płocczan. Finał jest taki, że jutro miejscy radni podejmą uchwałę w sprawie zatrudnienia Artura Jaroszewskiego.

Podobna sytuacja w radzie miała już miejsce. Chodziło wówczas o zatrudnienie w szkole Andrzeja Aleksandrowicza (PiS), którego wójt gminy Bielsk zwolnił z pracy ze względu na redukcję etatów. Wtedy to radni praktycznie jednogłośnie przeciwstawili się decyzji wójta. Jak będzie tym razem i kto zagłosuje przeciwko decyzji pracodawcy Artura Jaroszewskiego? O tym dowiemy się jutro.

A już 22 listopada radni zbiorą się po raz kolejny. Z taką różnicą, że już w nowym składzie. Na pierwszej sesji kadencji 2018-2023 nowi radni oraz prezydent Płocka złożą uroczyste ślubowanie.

Fot. Archiwum UMP.