Rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Warsztaty, prelekcje, szkolenia…

Już dziś rusza 11. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ciągu kilku najbliższych dni w Płocku odbędzie się z tej okazji kilkanaście wydarzeń, na które warto się wybrać. W programie nie zabrakło miejsca dla nikogo. Przewidziano warsztaty i wykłady zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Ale także dla osób, które chcą aktywnie umacniać swoją pozycję na rynku pracy. 

W szczególnym dla Polaków – 2018 roku – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości.” Organizatorzy projektu chcą w stulecie odzyskania niepodległości docenić przedsiębiorców, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.

Organizatorzy podkreślają również jak ważne jest, by patriotyzm łączyć z byciem przedsiębiorczym – firmy i przedsiębiorcy rozwijają gospodarkę, są ważnymi ambasadorami Polski poza granicami kraju. Dlatego też głównym tematem rozmów jedenastej już odsłony wydarzenia będzie przyszłość: jak będą się zmieniały polskie przedsiębiorstwa w kolejnych dziesięcioleciach i w jakiej kondycji będzie polska gospodarka za sto lat oraz jak sprawić, by w Polsce w 2118 żyło się lepiej niż dziś? Na te i wiele innych zagadnień będzie można podyskutować.

Podczas Światowego Tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe, parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia. Tegoroczny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podobnie jak w poprzednich latach, oferuje całą gamę rozmaitych aktywności. Wstęp na wszystkie wykłady, warsztaty i prelekcje jest bezpłatny.

Oto dokładny program płockiego Tygodnia Przedsiębiorczości:

13 listopada (wtorek)

10-10.15 – Otwarcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – PWSZ
10.15 – Wojciech Wencel – 7 najistotniejszych technologii dla biznesu
10.45 – Michał Niewiadomski – Biznes w cyrku, cyrk w biznesie
11.15 – Radosław Bartosik – Prezesem się bywa, człowiekiem jest się cały czas
11.45 – Przerwa kawowa
12.15 – Bartosz Michałek – Case study start up iniJob
12.45 – Andrzej Burzyński – Jak zbudować biznes na swojej pasji

14 listopada (środa)

9-15 – Startup Shaker Junior cz.1 – PWSZ
17-20.15 – Budowanie marki osobistej przedsiębiorcy, czyli jak zarządzać relacjami biznesowymi? – Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny

15 listopada (czwartek)

9-15 – Start-up Shaker Junior cz. 2 – PWSZ
10.30 – Jerzy Zientkowski – Storytelling w turkusowym biznesie: jak opowiadać historie, które przyciągają właściwych ludzi
11.30 – Krystian Pluciak – Kultura organizacyjna najważniejsza przewagą biznesu w najbliższej przyszłości
12.00 – Przerwa kawowa
12.30 – Artur Wrzosek – Myśleć jak przedsiębiorca
13.30 – Michel Marbot – Jak wystartować z własnym biznesem
14.00 – Wojciech Bąkowski – Biznes rodzinny z pasją
14.30 – Paweł Staworzyński – Inspiracja i motywacja do ciągłego doskonalenia i rozwoju
— 16-19 – Młodość zaczyna się i kończy w Twojej głowie – Politechnika Warszawska (ul. Łukasiewicza)

16 listopada (piątek)

9-13 – Zaplanuj swoją karierę z FRIS – Przetwornia (obowiązują zapisy na stronie https://170903-9.evenea.pl/ )
15-19 – Biznes W Perspektywie Stylu Myślenia Menedżera – Przetwornia (obowiązują zapisy na stronie https://170903-10.evenea.pl/ )

Fot: PWSZ Płock.