„Wojenko, wojenko”, „Rota”, „Czerwone maki…”. Wyjątkowy Podwieczorek [FOTO]

Z zaproszenia do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych podczas tradycyjnego Podwieczorku Patriotycznego skorzystało w tym roku mnóstwo mieszkańców Płocka. Przy ławeczce Druha Wacława Milke na Starym Rynku w sobotni wieczór śpiewał wspaniały chór!

W sobotę 10 listopada Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” zaprosiły płocczan do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych podczas, organizowanego już po raz szósty, Podwieczorku Patriotycznego. W tym roku wydarzenie było wyjątkowe – przypadło w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na pewno był to jednym z powodów, który przy ławeczce Druha Wacława Milkie zgromadził prawdziwe tłumy. Wszyscy razem śpiewali między innymi: „Rotę”, „Warszawiankę”, „Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Wojenko, wojenko”. Przy tak wspaniałej okazji nie mogło zabraknąć także „Mazurka Dąbrowskiego”, który śpiewany przez tyle gardeł powodował, że przechodziły ciarki po plecach…

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano śpiewniki z tekstami pieśni, każdy też został obdarowany biało-czerwonym rekwizytem – chorągiewką, wstążeczką czy wiatraczkiem.

Podwieczorek Patriotyczny został dofinansowany jest ze środków miasta Płocka.

 

Fot. Anna Monika Chyła.