Połączyło ich… forum internetowe. Właśnie 'pstryknęło’ im 10 lat [FOTO]

Płocczanom dali się poznać z różnych akcji charytatywnych, w których czynnie biorą udział. Od początku wspierają Szlachetną Paczkę czy Wielką Orkiestrę Pomocy Świątecznej. Ale to nie wszystko. Spotykają się podczas różnego rodzaju spacerów i wyjazdów, których owocami są… fotografie.

Mowa o Płockiej Grupie Fotograficznej istniejącej równo od 10 lat. W miniony piątek obchodzili swój jubileusz. PGF powstało w 2008 roku, zrzeszając płocczan, których wspólnym zainteresowaniem jest – jak sama nazwa wskazuje – fotografia.

Ale zanim spotkali się „w realu” na początku dyskutowali na forum użytkowników marki Nikon. Jedną z takich grup była grupa „Płock”, gdzie nawiązały się pierwsze znajomości pomiędzy anonimowymi użytkownikami. Rozmowy na forum zaczęły przeradzać się w spotkania, plenery, wspólne wyjazdy na imprezy ciekawe pod względem fotograficznym. To wszystko spowodowało, że grupa, która istniała wirtualnie stała się… realna, silna i pełna pasji.

Oprócz akcji charytatywnych grupa angażuje się również w akcje ściśle związane z zainteresowaniami członków – czyli fotograficzne i filmowe. Jedną z takich akcji jest uczestnictwo w największym na świecie spacerze fotograficznym Worldwide Photo Walk, którą grupa organizuje w Płocku od października 2012 roku. W tym roku członkowie PGF podczas takiego spaceru ułożyli żywą, biało-czerwoną flagę przy płockim ratuszu. W ten sposób do swojej historii dopisali uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obecnie do Stowarzyszenia należy 30 osób.

Fot. Jacek i Bartek Łukaszewscy.