Każda okazja jest dobra, aby zrobić coś wspaniałego. Super akcja Wisły Płock

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, a więc w 2002 roku. Przy najbliższej okazji świętować będziemy zatem po raz 17. Dzięki pomysłowości i kreatywności Nafciarzy w tym roku rodzimy klub piłkarski postanowił włączyć się w obchody.  Organizuje zbiórkę pluszaków dla młodych pacjentów z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka oraz Szpitala Miejskiego Świętej Trójcy w Płocku.

Zapewne każdy z nas posiada, bądź posiadał, ulubionego pluszowego misia. Trudno się temu dziwić, w końcu to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie, która do dziś kojarzona jest z dzieciństwem. Obecnie, właściwie w każdym sklepie z zabawkami możemy znaleźć pluszowe zabawki. Misie wielokrotnie były także bohaterami powieści, bajek czy filmów, w których pojawiają się między innymi Kubuś Puchatek, Coralgol, Yogi, Uszatek czy Paddington. Nie można zapomnieć, że są również patronami wielu żłobków i przedszkoli zarówno w Polsce jak i na świecie. I właśnie za ich pomocą Wisła Płock chce sprawić, żeby uśmiech pojawił się na twarzach twarzach najmłodszych. Jak to wymyślili?

– Jak co roku nie zapominamy o najmłodszych pacjentach z płockich szpitali. Tym razem postanowiliśmy zorganizować akcję „Przynieś pluszaka”. Chcemy przynajmniej w taki sposób sprawić dzieciom przyjemność. 25 listopada z zebranymi pluszakami udamy się do płockich szpitali i przekażemy zebrane maskotki. Zachęcamy wszystkich naszych kibiców do czynnego włączenia się w akcję już podczas najbliższego meczu z Zagłębiem Sosnowiec – tłumaczy wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Zbiórka rozpocznie się podczas meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy, pomiędzy Wisłą Płock, a Zagłębiem Sosnowiec (sobota, 10 listopada, godz. 15:30). Przy wejściach na trybuny zachodnią i wschodnią stadionu znajdować się będą specjalnie oznaczone kosze, w których będzie można zostawić pluszaki. Zbiórka pluszaków zakończy się w piątek, 23 listopada.

Poza tym maskotki będzie można jednak przynieść również do sekretariatu klubu (w dni powszednie w godzinach 8:00-14:00), na portiernię Stadionu im. Kazimierza Górskiego (przez cały tydzień w godz. 14:00-21:00), a także do Wisła Płock FanShop w Galerii Mazovia (od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-21:00 i w niedzielę w godz. 10:00-20:00).

Po zakończeniu zbiórki w niedzielę, 25 listopada, Nafciarze pojadą do płockich szpitali, by dokonać uroczystego przekazania pluszaków. Wisła Płock gorąco zachęca do wzięcia udziału w akcji i przyniesienia maskotek do jednego z ich punktów.

Źródło: Wisła Płock
Fot. Wisła Płock i Pixabay.