Ulica 3 Maja przejezdna. Łącznik z Aleją Jachowicza również [FOTO]

Przebudowa ulicy 3 Maja i budowa łącznika do Alei Jachowicza rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Dziś otwarto przejazd ulicą. Na rondzie, które powstało przy okazji przebudowy ulicy, z dziennikarzami spotkali się prezydent Andrzej Nowakowski oraz prezes Wodociągów Płockich Andrzej Wiśniewski. 

W ulicy 3 Maja powstała nowa kanalizacja deszczowa – rozdzielono kanalizację ogólnospławną, położono nową nawierzchnię i chodniki. Przejazd ulicą uruchomił dziś prezydent Płocka oraz prezes Wodociągów Płockich. Prace na ulicy nie zostały jeszcze ukończone. Do wykonania pozostało jeszcze oświetlenie, oznakowanie poziome i tereny zielone. Najważniejsze jednak jest to, że od dziś swobodnie można jeździć ulicą 3 Maja i łącznikiem do Alei Jachowicza.

Oprócz prac przy nawierzchni ulicy przy Jagiellonce pobudowano parking: jest na nim teraz 11 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej. Ulica 3 Maja została zwężona. Ma dziś dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 metrów. Zwężenie wynika z chęci uspokojenia ruchu, a także z faktu, że przed przebudową chodniki wzdłuż ulicy były stosunkowo wąskie. Całkowity koszt realizacji przebudowy ul. 3 Maja i budowy łącznika z al. Jachowicza to 6,2 mln zł netto (7,6 mln zł brutto). Inwestycję prowadziły Wodociągi Płockie, współpracując z Miejskim Zarządem Dróg.

Powstał również łącznik między Alei Jachowicza z a ul. 3 Maja wraz z kanalizacją deszczową oraz drogą rowerową, która będzie łączyć się z magistralą rowerową. Na skrzyżowaniu łącznika z ul. 3 Maja powstało nowe rondo. W tej chwili trwają jeszcze prace przy przebudowie ulicy Pięknej.

Fot. UMP.