Spory zastrzyk finansowy dla szpitala na Winiarach. Będzie nowy sprzęt i aparatura

image_pdfimage_print

Będąc w Płocku marszałek Adam Struzik nie próżnuje. Najpierw była umowa z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, a następnie ze Stanisławem Kwiatkowskim, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Placówka otrzymała wsparcie w kwocie prawie 8,7 mln zł na realizację projektu “Poprawa jakości udzielanych świadczeń dla osób z chorobami układu krążenia i w stanach krytycznych”. Szpital na płockich Winiarach wzbogaci się zatem o specjalistyczną aparaturę i sprzęt medyczny. Sprzęt będzie wykorzystywany do diagnostyki i leczenia schorzeń kardiologicznych oraz leczenia pacjentów znajdujących się w stanie bezpośredniego zagrożeniu życia.

Zakupione dzięki unijnemu wsparciu urządzenia trafią do oddziałów: Kardiologicznego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Nefrologicznego, Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologicznego, Dziecięcego, Ratunkowego, Neurologicznego, Wewnętrznego, Onkologicznego, I i II Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, ma Blok Operacyjny oraz do poradni specjalistycznych. Dzięki nowej aparaturze medycznej lekarze będą mogli wykonywać więcej zabiegów, co w efekcie skróci  czas oczekiwania pacjentów na specjalistyczne badania.

W tym przypadku całkowita wartość projektu: 10 860 000,00 zł, a kwota dofinansowania wynosi: 8 688 000,00 zł.