„Włodkowica” odwiedzą… wampiry. Fajna akcja płockiej uczelni

Już w najbliższą sobotę, czyli 27 października do Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku zawitają… wampiry. O godzinie 9:00 ruszy WŁODKO – WAMPIRIADA…

… czyli akcja poboru krwi. Do godz. 13:00 na terenie uczelni (obok budynku E) będzie można oddać krew w mobilnym ambulansie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddziale Terenowym Nr 36 w Płocku.

Akcja ma charakter otwarły. Każda osoba w tym dniu może podzielić się bezcennym darem – swoją krwią. Krwi nie można wyprodukować, jest lekiem ratującym życie i zdrowie pacjentów szpitala. Warto poświęcić wolny czas, aby pomagać innym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Akademickie Koło PCK, działające aktywnie na uczelni już ponad 10 lat.

Należy pamiętać, że aby oddać krew, należy być zdrowym. Dzień wcześniej przed oddaniem krwi wypić ok. 2 litrów płynów (woda niegazowana, soki), być wyspanym. Rano spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem). Ograniczyć palenie papierosów i nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.