Bieg z ideą w tle. Płock na mapie miast, które wezmą w nim udział

11 listopada o godzinie 11.11 ruszą spod Orlen Areny uczestnicy płockiego Biegu Niepodległości. Płock tym samym włączył się w ogólnopolski projekt „Narodowy Bieg 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr”.

Bieg na naszym, lokalnym podwórku organizuje Fundacja „Szybciej Wyżej Dalej”, Płocki Klub Wesołego Biegacza, RYKOwisko, Stowarzyszenie Płock Biega No Age Limit, Płockie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Płock”. Chociaż organizatorzy biegu zapowiedzieli, że do udziału można zapisać się do 5 listopada, to już w tej chwili brakuje miejsc. Zgodnie z zapowiedzią zresztą – liczba uczestników biegu była ograniczona.

Chęć pobiegnięcia ulicami Płocka zadeklarowało 305 osób – 91 kobiet i 214 mężczyzn. Uczestnicy do pokonania będą mieli 10 kilometrów. Warto dodać, że tego samego dnia, o tej samej godzinie wyruszą biegacze w 100 polskich miastach. Zamiarem ogólnopolskiej akcji jest, aby w biegu wzięło udział 100 tys osób – to idea, która 11 listopada ma się stać największym biegiem świata.

Płock wpisał się w tę ideę. Obok naszego miasta na liście miejscowości – uczestników widnieją między innymi: Toruń, Włocławek, Wałcz, Racibórz, Olsztyn, Katowice, Gniezno, Chełm, Dobre Miasto czy Warszawa. No i wiele, wiele innych polskich miast.

– 11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport, którego wielkim orędownikiem był Józef Piłsudski. Zainteresowania Marszałka wychowaniem fizycznym wynikały z jego filozofii czynu, z dbałości o zdrowie fizyczne oraz moralne dzieci i młodzieży, z troski o dobro, trwałość i obronność państwa – czytamy na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu.

Więcej o wydarzeniu, do którego przyłączyło się nasze miasto przeczytacie na stronie Bieg Stulecia.