Dwie nowiutkie łodzie dla płockiego WOPR. To był dobry tydzień dla ratowników

Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma powody do zadowolenia. W ciągu zaledwie ostatniego tygodnia wzbogaciło się od dwie nowoczesne i doskonale wyposażone łodzie. 

Pierwsza nich trafiła do płockich woprowców w ubiegłą środę. Ufundowała ją fundacja „Orlen-Dar Serca”. Drugą WOPR otrzymał wczoraj. Klucze do jednostki przekazał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Łódź dla WOPR to kolejny, zrealizowany projekt ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. – To mieszkańcy zdecydowali o tym, że taka łódź powinna być na wyposażeniu WOPR. Ratownicy zgłosili projekt, a płocczanie go wybrali – mówił podczas przekazania kluczy prezydent miasta. 

Łódź nazywa się Herman, ma 7,5 m długości i jednocześnie może zabrać na pokład 10 osób. Łódź jest wyposażona m.in. w sygnalizację uprzywilejowania (sygnały świetlne i dźwiękowe), reflektor dużej mocy tzw.  szperacz,  echosondę z GPS, łączność radiową i podręczne środki ratownicze. Kosztowała prawie 400 tys. zł.

– To najnowocześniejsza jednostka ratownicza, która będzie operowała na Wiśle między Krakowem a Gdańskiem. Woprowcy z Płocka będą mogli brać udział w poszukiwaniach na wodzie – mówił z kolei Piotr Lisocki, wiceprezes płockiego WOPR, a także kandydat na radnego w najbliższych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej.

Fot. UMP oraz Dziennik Płocki.