Oddział chorób wewnętrznych w szpitalu św. Trójcy na miarę XXI wieku [FOTO]

– Zakończyliśmy modernizację pierwszego odcinka oddziału chorób wewnętrznych. Teraz spełnia on standardy XXI wieku – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej w Szpitalu św. Trójcy.

Modernizacja została podzielona na etapy, aby umożliwić funkcjonowanie oddziału. Na początku lipca rozpoczęły się prace budowlane na odcinku A. W efekcie robót odnowione zostały sale chorych, łazienki, gabinety i pokoje personelu medycznego. Na całym oddziale rozprowadzona został instalacja gazów medycznych, wymienione zostały instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza, przeciwpożarowa. Na salach chorych wymienione zostało całkowicie wyposażenie – zakupiono łóżka zwiększające komfort pacjentów i ułatwiające pracę personelu oraz szafki i szafy dla pacjentów.

Przedsięwzięcie kosztowało 7 mln zł, z czego 6 mln zł to koszt robót budowlanych, a 1 mln zł wydany został na sprzęt (w pracowni endoskopowej już od roku pracuje nowoczesny sprzęt do wykonywania kolonoskopii i gastroskopii), wyposażenie medyczne i meble. Na początku przyszłego tygodnia na oddziale pojawią się już pacjenci.

Źródło: UMP – Alina Boczkowska
Fot. UMP.