Tragiczny wypadek w miejscowości Góra. A mógł żyć!

W piątek wieczorem doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 25-letni pieszy. Kilka minut przed wypadkiem policjanci otrzymali informację, że drogą idzie nietrzeźwy mężczyzna, bez żadnych odblasków.

W miniony piątek wieczorem, w miejscowości Góra, w powiecie płockim doszło do tragedii. Na drodze krajowej nr 10 miał miejsce wypadek drogowy, w którym zginął 25-letni pieszy. – Policjanci pojawili się na miejscu bardzo szybko, gdyż jechali już w tym kierunku. Kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie, że po drodze idzie nietrzeźwy mężczyzna, który nie ma żadnych elementów odblaskowych – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej Policji. Gdy policjanci dojechali na miejsce okazało się, że właśnie doszło już do wypadku. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu peugeot potrącił pieszego, który wszedł na drogę bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Pieszy zginął na miejscu – opowiada Piasek.

Każde zdarzenie drogowe, w którym ginie człowiek jest wielką tragedią dla wszystkich uczestników wypadku oraz dla rodzin, które tracą w nim swoich najbliższych. Wielu tak tragicznych zdarzeń na drodze można uniknąć, trzeba jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowywać zdrowy rozsądek.

– Policjanci wielokrotnie apelują, aby używać elementów odblaskowych, które ratują życie tam, gdzie nie ma oświetlenia na drodze – tak jak miało to miejsce w przypadku piątkowej tragedii. Funkcjonariusze wskazują również na niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą poruszanie się po drodze w stanie nietrzeźwym. Ryzykiem jest nie tylko kierowanie samochodem w takim stanie, ale także kierowanie rowerem, motorowerem czy też poruszanie się pieszo – tłumaczy rzecznik.

Płoccy policjanci ponownie apelują do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego, aby zachować zdrowy rozsądek na drodze. Funkcjonariusze apelują również o to, aby nie pozwalać nietrzeźwym poruszać się po drodze, niezależnie od tego czy będą to kierowcy, rowerzyści czy tez piesi.

Fot. Pixabay.