Boisko pachnące nowością. Tym razem w Imielnicy

image_pdfimage_print

Na osiedlu Imielnica zostało otwarte wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja powstała przy Przedszkolu Miejskim nr 34. Od dziś mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się nowoczesnym i bezpiecznym miejscem do do gier i zabaw na świeżym powietrzu. 

Właśnie zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego w Imielnicy. Boisko ze sztucznej nawierzchni pozwala grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Powstało również ogrodzenie w postaci piłkochwytów. Boisko posiada nowoczesne oświetlenie na słupach.

– Boisko doskonale uzupełnia już istniejące obiekty: siłownię plenerową, przedszkole, parking. W przyszłym roku planujemy wybudować obok boisko do gry w piłkę nożną – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

W ramach inwestycji wykonano także chodniki z kostki betonowej i drogę dojazdową do boiska z kostki betonowej. Znalazło się też miejsce na trawnik. W ramach tzw. małej architektury przeniesiono stojak rowerowy, przesunięto ławki siłowni, dostawiono też ławeczki i kosze na śmieci. Wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł. 

Fot. UMP.