Adam Struzik zwycięzcą prestiżowego plebiscytu

image_pdfimage_print

– To ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt. Tym bardziej, że tytuł ten otrzymuję w roku pięknego jubileuszu – 20-lecia samorządów województw i powiatów. Dziękuję Państwu za głosy i zaufanie, którym mnie obdarzyliście – skomentował wynik plebiscytu marszałek Adam Struzik.  

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, po raz drugi zwyciężył w plebiscycie na najlepszego “Samorządowca Roku 2018 roku” w kategorii marszałek, który organizuje Portal Samorządowy. 

Zwycięstwo mazowieckiego marszałka jest o tyle ważne, ponieważ zdecydowali o tym sami czytelnicy portalu. Głosy można było oddawać od 16 stycznia do 24 września 2018 roku. W sumie zagłosowało prawie 111 tysięcy mieszkańców. PortalSamorzadowy.pl podaje, że wśród marszałków najwięcej pozytywnych ocen otrzymał marszałek województwa mazowieckiego, który zwyciężył również w edycji z 2016 r.

Przypomnijmy. Adam Struzik od 2001 roku piastuje funkcję marszałka województwa mazowieckiego. Jest to najdłużej urzędujący marszałek województwa w Polsce. Od 1984 r. należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1991-2001 był senatorem RP, a w latach 1993-1997 marszałkiem Senatu RP. Od 2004 r. członek Komitetu Regionów w grupie politycznej EPP, a od 2010 r. członek prezydium Komitetu Regionów.

Fot. UMWM.