Remont ulicy Kutnowskiej dobiega końca. Powstaną tam też ścieżki rowerowe

Remont odcinka ul. Kutnowskiej na Radziwiu dobiega końca. W niedzielę 7 października zakończyły się prace związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni. Dzięki temu użytkownicy drogi mogą już jeździć bez utrudnień. Przy okazji remontu ulicy powstaną również ścieżki rowerowe łączące osiedle Góry i Radziwie.

– Do wykonania pozostało wdrożenie stałej organizacji ruchu oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Po obu stronach ulic Kutnowskiej i Kolejowej powstanie droga rowerowa łącząca osiedla Radziwie i Góry na odcinku od skrzyżowania ul. Kutnowskiej – Osiedlowej – Góry do skrzyżowania z ulicą Spokojną – tłumaczy Konrad Kozłowski, z biura prasowego ratusza.

Na wyremontowanym odcinku drogi zmianie ulegnie także prędkość z jaką można się będzie po niej poruszać. – Zamiast 80 km na godz. będzie można jeździć z prędkością 50 km godz. ze względu na bezpieczeństwo rowerzystów – wyjaśnia Kozłowski. Wprowadzenie nowej, stałej organizacji ruchu jest uzależnione od warunków atmosferycznych i powinno nastąpić do połowy października. – Apelujemy do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do nowej organizacji ruchu – podkreśla.

Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,3 mln zł. Inwestycję zrealizował i nadzorował Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

Fot. UMP.