Kolejna stacja Płockiego Roweru Miejskiego. Tym razem w Nowym Gulczewie

image_pdfimage_print

W piątek, 21 września o godz. 12.00 uruchomiona zostanie kolejna stacja Płockiego Roweru Miejskiego. Zlokalizowana jest na rogu ul. Szlacheckiej i Wołodyjowskiego w Nowym Gulczewie (gm. Słupno). Zaplanowano tam 10 rowerów.

Nowa stacja powstała we współpracy firmy Nextbike Polska z Gminą Słupno. – To znakomita wiadomość dla mieszkańców Nowego Gulczewa i całej gminy Słupno, która wiąże duże nadzieje z rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej – mówi Marcin Zawadka, wójt gminy Słupno.

– Bliskość miasta sprawia, że dla mieszkańców Nowego Gulczewa rower miejski będzie doskonałą alternatywą dla komunikacji samochodowej i autobusowej, aby dojechać do pracy, szkoły, czy galerii handlowych. Warto podkreślić, że nasza gmina jest pierwszą gminą wiejską z okolic Płocka, która włączyła się w ten wspaniały projekt.

Aby skorzystać z roweru wystarczy się zarejestrować w systemie np. poprzez stronę www.PlockiRowerMiejski. Należy zasilić konto kwotą co najmniej 10 zł. Rower wypożyczamy wpisując na terminalu stacji numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Do 60 minut zapłacimy 1 zł.

W Płockim Rowerze Miejskim od piątku będzie w sumie 267 rowerów i 27 stacji.

Źródło: Urząd Gminy Słupno.
Fot. Płocki Rower Miejski.