„Każdy z nas ma swoje Westerplatte”. „Pielgrzym” zacumował w Płocku [FOTO]

image_pdfimage_print

– Kresem drogi „Pielgrzyma” będzie Westerplatte – to tam św. Jan Paweł II powiedział znamienne słowa, o tym, że każdy z nas ma swoje Westerplatte. Przed załogą, przed każdym z nas dzisiaj stoi to wielkie wyzwanie, zadanie, które musimy zrealizować – mówił wiceprezes Stowarzyszenia Liga Morska i Rzeczna Marek Padjas. [źródło: wyszkowiak.pl]

W sobotę, 18 sierpnia, po południu załoga tratwy dopłynęła do Płocka. Na nabrzeżu wiślanym przed Płockim Towarzystwem Wioślarskim na „Pielgrzyma” czekał komitet powitalny na czele z Pawłem Śliwińskim, kapitanem żeglugi śródlądowej a także prezesem Towarzystwa Przyjaciół Płocka, nie zabrakło również Stanisława Fidelisa z sekcji wodniackiej Towarzystwa Przyjaciół Płocka oraz innych płockich wodniaków. Po krótkiej wizycie w naszym mieście „Pielgrzym” wyruszył w dalszą drogę. 

Przypomnijmy. Tratwa „Pielgrzym” wyruszyła 15 sierpnia w rejs, który zakończy 1 września na Westerplatte. Pomysłodawcy nietypowej wyprawy chcą uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspedycję wspierają samorządy Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego. Stowarzyszenie Liga Morska i Rzeczna objęło przedsięwzięcie honorowym patronatem. Na pokładzie tratwy Polskę przemierzają przedstawiciele różnych środowisk. Uczestnicy rejsu odwiedzą wiele miejscowości leżących nad brzegami rzeki.

 

 

Fot. Krzysztof Wiśniewski.