‘Pielgrzym’ w drodze na Westerplatte. W sobotę zawita do Płocka

image_pdfimage_print

Wyruszyli tratwą z Wyszkowa w minioną środę 15 sierpnia, zakończą swój rejs w sobotę 1 września na Westerplatte. Na trasie będą zatrzymywać się w różnych miejscowościach, między innymi w Płocku.

W ten sposób miłośnicy żeglugi chcą uczcić 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem przedsięwzięcia jest Klub Żeglarski ,,Spinaker” z Wyszkowa, natomiast stowarzyszenie Liga Morska i Rzeczna objęło ekspedycję honorowym patronatem.

Rejs rozpoczął się 15 sierpnia w Wyszkowie, a zakończy 1 września na Westerplatte. Na osiemnastometrowym maszcie podniesiona została biało-czerwona bandera, a tratwa otrzymała nazwę „Pielgrzym”. Na pokładzie tratwy płyną przedstawiciele różnych środowisk, młodzież i dorośli. Uczestnicy rejsu odwiedzą wiele miejscowości leżących nad brzegami rzeki, niosąc przesłanie o ich znaczeniu naturalnym oraz historyczno-kulturowym dziedzictwie.

W sobotę 18 września tratwa przypłynie do Płocka. Około godz. 17 zacumuje przy przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Fot. Portal: wzasiegu.pl