W obronie Sądu Najwyższego. Protest przed Senatem [FOTO]

image_pdfimage_print

“Sejm jest nasz”, “Osądzimy was, waszą miarą”, “Konstytucja naszym prawem” czy “Wolność to świadomość, że wolność jest zagrożona”. Te i wiele innych haseł towarzyszyły protestującym pod Sejmem we wtorek, 24 lipca.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 14:00. – Cały czas przybywało protestujących – mówi nam uczestniczka pikiety. – Wśród uczestników były całe rodziny, a także mnóstwo młodych ludzi – dodaje pani Izabela, płocczanka, która pojechała pod Sejm z mężem i synem. – Mamy dość, trzeba coś robić, bo rozmontowują demokrację na naszych oczach – nie ukrywa wzburzenia. Oprócz płocczan na wtorkowym proteście na ulicy Wiejskiej w Warszawie byli także mieszkańcy Lublina czy Zamościa. Warto też dodać, że pikietujących otaczał kordon policji, podobnie jak budynek sejmu.

Cel protestów, które przetoczyły się przez całą Polskę, jest pokazanie Unii Europejskiej, że obywatele nie poddają się, biorąc udział w pokojowych manifestacjach. Pikietujący Polacy, nie ukrywają, że liczą na szybką interwencję Komisji Europejskiej, bowiem Trybunał Sprawiedliwości może zatrzymać wprowadzenie ustawy o Sądzie Najwyższym.

Manifestacja w Warszawie odbyła się też wczoraj, zapowiadana jest też na dziś na godzinę 21:00 pod Pałacem Prezydenckim.

Polecamy galerię zdjęć z wtorkowej manifestacji, która odbyła się przed budynkiem Senatu.

 

 

Fot. KB.