Radio RPL FM podpisało umowę z Wisłą Płock. Na antenie będą relacje ‚na żywo’

image_pdfimage_print

– Docieraliśmy się przez ostatnie kilka miesięcy i doszliśmy do porozumienia, co chcemy razem robić – powiedział wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec w dzisiejszym programie „Poranny Dialog” na antenie RPL FM.

Zawarta dziś umowa pomiędzy radiem RPL FM, a klubem piłkarskim Wisła Płock to bezprecedensowe wydarzenie. W ramach współpracy, radio będzie na żywo relacjonować wszystkie spotkania drużyny na 88,1 FM i na www.radiorpl.fm. Na antenie pojawią się zarówno mecze rozgrywane w Płocku jak i spotkania wyjazdowe.

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie, że Wisła Płock doceniła naszą pracę reporterską i postanowiła sformalizować zasady współpracy z nami – dodawał Artur Zaremba, redaktor naczelny RPL FM. – Sport, a w szczególności piłka nożna, zajmują na naszej antenie ważne miejsce. W ramach współpracy klub uczestniczyć będzie także w tworzeniu programu „Piłkarski Czwartek”, który powróci na antenę RPL FM wraz ze startem rozgrywek klubowych 19 lipca. W studiu regularnie pojawiać będą się goście – piłkarze i władze klubowe. Rozmowy dotyczyć będą nadchodzących spotkań i zdradzać będą sekrety przygotowań na kilkanaście godzin przed meczem. – Myślimy też na temat mini-studia przed meczami, żeby opowiedzieć, co się dzieje przed grą i jakie jest nastawienie. Na pewno sprzed kilku meczów takie studio chcemy zorganizować – mówił Tomasz Marzec w porannej rozmowie.

Klub, który zakończył poprzedni sezon na 5. miejscu w polskiej ekstraklasie, reorganizuje swoje relacje z mediami. Jedną ze zmian jest stworzenie regulaminu medialnego i planowane utworzenie biura prasowego. Wisła Płock zamierza też bardziej podkreślać swoje zaangażowanie w życie społeczności lokalnej. Relacje z tych wydarzeń także pojawiać się będą na żywo na antenie RPL FM.

Radio RPL FM to najnowsza rozgłośnia radiowa, która nadaje w Płocku i okolicach na 88,1 FM oraz w Internecie na www.radiorpl.fm. Radio, które uzyskało koncesję w tym roku (rozpoczęło nadawanie sygnału w dniu od 8 lutego 2018 r.) jest nastawione na wiadomości lokalne i relacjonowanie życia społeczności. Poza serwisami informacyjnymi, wiadomościami lokalnymi, kulturalnymi, gospodarczymi, sportowymi, relacjami „na żywo” na antenie poza sezonem letnim pojawia się szereg audycji autorskich – w których usłyszeć można m.in. Piotra Majewskiego, Krzysztofa Czerwieckiego, Jarosława Malarskiego, Jarka Rosińskiego, Jacka Kreta (Poparzeni Kawą 3), Ryszarda Wolbacha (ex Harlem), czy choćby dja Alana White’a.

W wakacje poranne pasmo „Make My Day” prowadzą na zmianę Wojciech Bednarczyk i Dawid Wajda, zaś popołudniowe – Piotr Majewski. Wieczorem radio nadaje audycję „Boombox”, w której usłyszeć można energetyczne hity i najnowsze przeboje. Większość audycji ze studia jest realizowanych również wraz z wielokamerowo realizowanym video, które jest do dostępne na stronie rozgłośni – www.radiorpl.fm.

Całej rozmowy z Tomaszem Marcem możecie posłuchać, wchodząc na tę stronę.

Fot. Materiały prasowe.