Urodziny Płocka w wydaniu mega. Dni Historii Płocka potrwają aż trzy dni

image_pdfimage_print

Będzie to na pewno weekend pełen wrażeń. Program przygotowany na Dni Historii Płocka jest imponujący. Urodziny naszego miasta zaczną się już w piątek, 22 czerwca, a skończą w niedzielę 24 czerwca – tradycyjnym puszczeniem wianków na wody Wisły.    

Pierwszym wydarzeniem Dni Historii Płocka będzie złożenie przez najlepszych maturzystów wpisów do Księgi Chwały. W piątkowe popołudnie, czyli o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Koniec w Płockiej Galerii Sztuki. W sobotę i niedzielę na Wzgórzu Tumskim i dziedzińcu zamku płocczanie, mieszkańcy powiatu oraz turyści będą mieli okazję do… kibicowania. Tym razem kusznikom, którzy powalczą o miecz Bolesława Krzywoustego. Jednak to nie wszystko ponieważ w sobotę i niedzielę płockie Tumy będą tętniły życiem. Odbędzie się jeszcze turniej łuczniczy, pokazy rycerskie, warsztaty rzemiosł dawnych czy koncert muzyki dawnej. Początek imprez już od godziny 10:00.

Wiele osób na pewno zainteresuje zwiedzanie Małachowianki oraz Muzeum Diecezjalnego, będzie też można wejść na mury zamkowe i to wszystko bezpłatnie. Nie można też pominąć faktu, że po raz trzeci przyjadą do Płocka miłośnicy „Cukierni pod Amorem”. Na to wydarzenie zaprasza Książnica Płocka do swojego ogrodu w sobotę między godz. 11:00 a 16:00.

Drugi dzień Dni Historii Płocka zakończy siódma edycja Fame Dance Festiwal, czyli Taniec, radość i młodość zawładną sceną płockiego amfiteatru. A późnym wieczorem – o godz. 22:00 na placu Książęcym wystawiony będzie spektakl plenerowy ogniowo-pirotechniczny „Oparzelisko” – w typowo średniowiecznym klimacie.

W niedzielę organizatorzy zapraszają do amfiteatru na Wianki – początek o godz. 19:30. Podczas imprezy poznamy Płocczanina Roku 2017 oraz laureatów nagród prezydenta za działalność na rzecz kultury. Z koncertem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, a płocki zespół „Wisła” zainscenizuje obrzęd wiankowy. Zaproszenia na wydarzenie dostępne są w Bileterii POKiS przy ul. Tumskiej 9a.

To jednak zaledwie niewielka część wydarzeń, które odbędą się w naszym mieście z okazji Dni Historii Płocka. Szczegóły oraz więcej o imprezach towarzyszących znajdziecie na  plakacie.