Zdzisław Beksiński „żegna” się z Płockiem. Ostatni moment na obejrzenie wystawy

Tylko do 17 czerwca, czyli do najbliższej niedzieli, Płocka Galeria Sztuki  zaprasza do obejrzenia trzech wystaw: malarstwa i rysunku Zdzisława Beksińskiego – jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce współczesnych twórców…

… prezentujących sztukę o tematyce fantastycznej, oraz inspirowanych jego sztuką rysunków Damiana Leszczyńskiego oraz rzeźb podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, będących swoistym hołdem złożonym sanockiemu artyście.

Ekspozycję dzieł Beksińskiego tworzą prace z prywatnych kolekcji, nieznane szerszej publiczności, prace ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Okręgowego w Toruniu i z Bydgoskiego Centrum Sztuki. Prezentowane obrazy, rysunki i rzeźby to różne światy wizji artystów, metafizycznych pejzaży, fantastycznych krajobrazów i architektury, w których żyją zdeformowane  postacie, przeżywające swój  fizyczny i duchowy dramat.

We wszystkie dni obowiązuje bilet wstępu – 6 zł. Płocka Galeria Sztuki jest czynna dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00.