Czemu modelki wystąpiły… boso? Pokaz mody na ulicy Grodzkiej [FOTO]

Sobotni wieczór w naszym mieście obfitował w atrakcje. Jeżeli ktoś chciał posłuchać muzyki romskiej, a przy okazji zobaczyć, co jest modne w tym sezonie, nie było problemu. Na ulicy Grodzkiej odbywał się bowiem pokaz mody.

Po raz pierwszy w trakcie Jarmarku Tumskiego zorganizowano wydarzenie, które skierowane było głównie dla pań. Wśród widzów, których zebrało się całe mnóstwo, nie zabrakło jednak panów, którzy mogli nacieszyć oczy widokiem pięknych modelek. Podczas wyjść na nietypowy wybieg, który stanowiła ulica, można było obejrzeć stroje wieczorowe, codzienne, te na specjalne okazje czy bieliznę. Szczególną uwagę przykuwały zwiewne, kolorowe, o ciekawym kroju letnie sukienki. Prawdziwą furorę robili jednak najmłodsi uczestnicy pokazu. Telefony komórkowe i aparaty fotograficzne wręcz się „grzały” od nagrywania filmików i robienia zdjęć przez rodziców czy dziadków. Na niektórych dzieciach patrzący na nich tłum nie stanowił o tremie, wręcz odwrotnie – małe modelki i modele świetnie się bawili prezentując kolejne stylizacje.

Ciekawostką pokazu było to, że modelki po białym dywanie chodziły… boso. Część trzymała obuwie w ręku, część w ogóle ich nie miała. – To było celowe zamierzenie pokazu – tłumaczyła nam Andżelika Stawicka, organizatorka wydarzenia oraz autorka bloga dobierzkosmetyk.pl. – Do stylizacji prezentowanych podczas pokazu, chciałam pokazać pasujące buty lub torebki, dlatego na przykład jedna modelka trzymała w ręku buty, a inna torebkę – dodawała. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ Vidno, czyli doskonale znany Jakub Sawicki. 

 

Fot. Jacek Łukaszewski.