Monika Jaruzelska porozmawia z płocczanami o Polsce. Spotkanie już jutro

O wejściu w życie polityczne naszego kraju zdecydowała zaledwie dwa miesiące temu. Dotychczas wszyscy ją znali jako świetną dziennikarkę, autorkę kilku książek czy projektantkę mody. – Pod sztandarami Sojuszu Lewicy Demokratycznej zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną – mówiła Monika Jaruzelska w marcu w telewizji Polsat News.

W najbliższą środę, 16 maja, o godz. 17:30 Monika Jaruzelska spotka się w Płocku z mieszkańcami oraz dziennikarzami. Spotkanie będzie miało charakter otwarty, a odbędzie się w domu Władysława Broniewskiego przy ulicy Kościuszki 24 – obecnie siedziba Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Płocku.

Z Moniką Jaruzelską będzie można porozmawiać o książkach, modzie, roli kobiet w polityce, ale przede wszystkim o Polsce. Oprócz rozmowy z dziennikarką będzie można nabyć jej książki, dzięki uprzejmości płockiej ksiągarnio-kawiarni Czerwony Atrament. I oczywiście zdobyć dedykację autorki. Dotychczas córka generała Wojciecha Jaruzelskiego ma na swoim koncie cztery wydane woluminy: autobiografię „Towarzyszka panienka” wydaną w kwietniu 2013, następnie jej kontynuację zatytułowaną „Rodzina” – kwiecień 2014 roku, „Oddech” – maj 2015 roku oraz „Zmiana”, która ukazała się w 2016 roku. Projektantka ma też na swoim koncie kilka autorskich pokazów mody.

Dlaczego zdecydowała o wejściu do polityki, co skłoniło dziennikarkę do tak radykalnego kroku? Co chciałaby zmienić w naszym kraju? Jak widzi swoją przyszłość w polityce? Te i wiele innych pytań będą mogli zadać mieszkańcy Monice Jaruzelskiej podczas spotkania w Domu Broniewskiego.

Fot. Archiwum prywatne Moniki Jaruzelskiej.