Świat piłki nożnej i polskiej polityki. XII Płocka Noc Kabaretowa za nami [FOTO]

Tym razem gwiazdy polskiego kabaretu zabrały widzów w świat piłki nożnej i przygotowań do Mundialu. Na „trybunach” nie mogło zatem zabrakło banerów, które mają zagrzewać Polaków do walki – „Polska Mistrzem Świata” czy „Polsko do boju”.

W niedzielny wieczór, 6 maja, płocki amfiteatr wypełniony był po brzegi, a przed telewizorami miliony widzów w Telewizji Polsat mogły obejrzeć 12. edycję Płockiej Nocy Kabaretowej. Tym razem motywem przewodnim dla satyryków stały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Kabareton odbywał się pod hasłem „Jedziemy na Mundial”. I chociaż część skeczów faktycznie kręciła się wokół sportu i piłki nożnej, to jednak artyści polskiej sceny kabaretowej nie przeszli obojętnie obok rodzimej polityki i tego co się w niej dzieje. Praktycznie każdy skecz kończył się burzą braw, a z nad płockiego amfiteatru co chwila unosiły się salwy śmiechu.

W role prowadzących wcielił się kabaret Nowaki. Oprócz nich widzowie mogli podziwiać: Kabaret Skeczów Męczących, Igora Kwiatkowskiego, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorza Halamę, Kabaret Jurki, Adama Małczyka, Kabaret K2, Kabaret Czesuaf i Kabaret na Koniec Świata.

Fot. DR.