Stacje do naprawy rowerów stanęły na płockich ulicach

Bezpłatne, samoobsługowe stacje są już do dyspozycji płockich rowerzystów. Miasto Płock wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zrealizowało kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego Płocka. Dwie stacje obsługi rowerów są już zamontowane i można z nich korzystać. 

Płocczanie mogą w nich bezpłatnie naprawić rower i napompować koła. Wyposażone są w niezbędne do podstawowych napraw narzędzia. Każdy użytkownik roweru będzie mógł wykonać serwis swojego pojazdu przy pomocy m.in. kluczy nastawnych i płaskich, śrubokrętów i pompki z różnymi końcówkami. Narzędzia są przymocowane do stacji na stałe. Aby naprawa była łatwiejsza, użytkownicy mogą zawiesić rower na specjalnych uchwytach. W bliskim sąsiedztwie znajdą ławki i stojaki rowerowe.

Stacje naprawy rowerów są dwie. Jedna na Placu 27 Dębów w pobliżu kościoła Św. Wojciecha, a druga przy Pasażu Paderewskiego. Pomalowane na kolor antracytowy szary i opatrzone w logo miasta stacje już z daleka zapraszają do skorzystania z nich. Projekt budowy stacji obsługi rowerów do Budżetu Obywatelskiego Płocka zgłosiła Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe pod przewodnictwem Karoliny Truszkowskiej. Za stacje miasto zapłaciło nieco ponad 14,5 tys. złotych.

Info i fot: UMP.