Wpuściła kobietę do mieszkania, a ta ją okradła. Policja ostrzega!

Wczoraj w Płocku doszło do kradzieży pieniędzy na szkodę seniorki. Pieniądze zostały skradzione przez obcą kobietę, która została wpuszczona do mieszkania.

Policjanci apelują do seniorów mieszkających w Płocku i powiecie płockim o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Brak zachowania takiej ostrożności może bowiem skończyć się tym, że seniorzy staną się ofiarami przestępców. Tak też stało się w przypadku 75 – letniej płocczanki, która wpuściła do mieszkania nieznajomą kobietę. Po wyjściu kobiety seniorka stwierdziła, że została okradziona.

Przypominamy, oszuści i złodzieje wykorzystują różnego rodzaju opowieści, aby wejść do mieszkań. Gdy już wejdą do mieszkania scenariusz wygląda podobnie. Zawsze doprowadzają oni do sytuacji, w której proszą, aby cokolwiek przynieść z innego pomieszczenia i wtedy na jakiś czas obcy pozostają sami w pokoju, czy też jedna lub dwie osoby prezentują towar, który oferują do sprzedaży po okazyjnej cenie, a inna osoba wykorzystując fakt, że domownicy zajęci są oglądaniem prezentowanego towaru, przeszukuje mieszkanie. Ta osoba może być w ogóle nie widoczna dla domowników, gdyż np. może stać z tyłu domu i wykorzysta np. otwarte okno aby wejść do środka. Ofiarami tych przestępstw są najczęściej ludzie starsi.

Funkcjonariusze ponownie apelują również o sprawdzanie informacji o różnego rodzaju sytuacjach, o których opowiadają osoby, które dzwonią i przedstawiają się jako wnuczkowie lub inni członkowie rodziny, czy też znajomi kogoś z rodziny. Osoby te opowiadają o jakimkolwiek zdarzeniu i w związku z tym zdarzeniem chcą uzyskać pieniądze. W takich przypadkach zawsze należy skontaktować się z rodziną i sprawdzić, czy zdarzenie faktycznie miało miejsce – jeżeli ono się nie potwierdzi, należy powiadomić o tym fakcie Policję. Zachowanie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli na uchronienie się przed przestępstwem.

Info: KMP Płock – Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy.
Fot. Zdjęcia poglądowe Shuterock.