Wypadek za wypadkiem. Pięcioro poszkodowanych w szpitalu

Dwadzieścia trzy kolizje i cztery wypadki – oto bilans weekendu, który właśnie minął. Jeden wypadek miał miejsce w Płocku, a trzy na drogach powiatu. Do trzynastu kolizji doszło na płockich ulicach, a do dziesięciu na drogach powiatowych.  

Tylko w piątek, 27 kwietnia, doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. – Na ulicy Tysiąclecia w Płocku kierująca mazdą, najechała na tył samochodu ford. W wyniku zdarzenia pasażerka forda doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Również w piątek doszło do wypadku w miejscowości Kobylniki. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący fiatem, wykonując manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu motocykliście. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała – relacjonuje rzecznik. 

Kolejny wypadek miał miejsce w sobotę 28 kwietnia w miejscowości Tchórz. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem opel, 36 – letnia mieszkanka powiatu płockiego nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego nissana, którym kierowała 43 – letnia mieszkanka Łodzi i uderzyła w tył nissana, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kierująca nissanem i jej pasażerka doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala.

W poniedziałek, 30 kwietnia, około godziny 5.20 w miejscowości Smardzewo kierujący samochodem renault, 30-letni mieszkaniec powiatu płockiego, podczas omijania zwierzęcia stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust drogowy. – Kierujący doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala, gdzie z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna jest w stanie nietrzeźwym, została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu – informuje Krzysztof Piasek.