Absolwenci Jagiellonki efektownie pożegnali szkolne mury [FOTO]

Sto siedemdziesiąt pięć biretów poszybowało w górą na dziedzińcu szkoły. W widowiskowy sposób uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły pożegnali oficjalnie szkolne mury.

Absolwenci klas trzecich liceów i techników w całej Polsce w piątek, 27 kwietnia, zakończyli rok szkolny. Oficjalne uroczystości w płockiej Jagiellonce rozpoczęły się o godzinie 12 w auli szkoły. Tegoroczni maturzyści pierwszy raz w dziejach płockiego liceum byli ubrani w togi i birety opatrzone logo szkoły.

Strój wyróżniał absolwentów spośród innych uczniów i zaproszonych gości, co podniosło rangę całego wydarzenia. Po trzech wspólnie spędzonych latach w murach Jagiellonki, wczoraj wszystkich połączyła aula. W tym gronie prawdopodobnie spotkali się ostatni raz. Ale nie czas jeszcze na labę i odpoczynek. Teraz przed nimi matura, czyli najważniejszy egzamin w życiu. Uczniów Jagiellonki ze sceny żegnała Małgorzata Pawlak, dyrektor szkoły, która wyraziła nadzieję, że szkoła dobrze przygotowała absolwentów do dalszego życia.

Na koniec uroczystości uczniowie zebrali się na dziedzińcu szkoły i efektownym rzuceniem biretów w górę oficjalnie zakończyli ważny etap w swoim życiu, a tym samym rozpoczęli nowy – dorosły.

Fot. DR.