Mnóstwo atrakcji na Otwarcie Sezonu Turystycznego

W najbliższą niedzielę, 29 kwietnia, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz Miastem Płock oficjalnie otworzy sezon turystyczny.

Impreza będzie się toczyć na Placu Książęcym obok pomnika Bolesława Krzywoustego od 11:00 do 16:00. Tu swoje stoiska będą mieli organizatorzy imprezy oraz Miejski Ogród Zoologiczny, który zapewni pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania. Dodatkowo Płockie zoo zapowiedziało ciekawe konkursy z nagrodami dla dzieci!

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na otwarty spacer turystyczny, w ramach którego przewodnicy miejscy, podobnie jak przed rokiem, wcielą się w postacie historyczne związane z Płockiem. W czasie tej pieszej wędrówki spacerowicze poznają też nowych bohaterów. Spacer rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Książęcym.

Do Otwarcia Sezonu Turystycznego przyłączyło się także Muzeum Mazowieckie. Zaprasza na ekspozycje secesji i art deco oraz wystawę „X wieków Płocka” przy ul. Tumskiej 8 (wstęp bezpłatny). Kolejnym obiektem muzealnym, nie pobierającym opłat za zwiedzanie, będzie Regionalne Muzeum Poczty. W godzinach od 11:00 do 16:00 w dniu Otwarcia Sezonu Turystycznego będzie można przyjrzeć się zgromadzonym eksponatom i kolekcjom przy ul. Pięknej 4B. 

Tego dnia będzie również można wybrać się na przejażdżkę Ciuchcią Tumską. Pierwszy kurs Ciuchci, po zimowej przerwie, rozpocznie się o 11:00, wyruszy z parkingu przy ul. Warszawskiej (w sąsiedztwie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego). Kursy będą odbywać się co półtorej godziny, aż do 17:00, kiedy to wyruszy ostatni tego dnia kurs. Bilety w cenie 8 zł są do nabycia u kierowcy.

Z kolei na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego każdy chętny otrzyma materiały promocyjne – broszury, informatory i inne materiały drukowane, które przybliżą czytelnikowi atrakcje Województwa Mazowieckiego. Dla dzieci zorganizowany zostanie kącik animacyjny, gdzie najmłodsi będą mogli umalować twarz, obejrzeć pokazy balonowego iluzjonisty oraz skorzystać z kącika balonowych życzeń (wykonywane będą dwie balonowe figury na życzenie dziecka). Na młodzież i dorosłych czekać będą warsztaty z tworzenia „Lasów w słoiku” – nowej metody przyrodniczo-designerskiej, według założeń której las w słoju jest rodzajem małego samowystarczalnego ekosystemu. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł pod okiem instruktora wykonać autorską kompozycję lasu w słoiku i zabrać ją do domu. Atrakcją specjalną będzie też szczudlarz, który będzie zachęcał napotkanych przechodniów do włączenia się w to wspaniałe wydarzenie i wręczał balonowe upominki!

Dla uczestników Otwarcia Sezonu Turystycznego otwarta zostanie strefa relaksu, w której będzie można wypocząć na leżakach. A na tych, którzy zechcą sprawdzić swoją wiedzę nt. Mazowsza, czekać będą konkursy z nagrodami!

Przybywajcie zatem w niedzielę od godz. 11:00 na Plac Książęcy. Przekonacie się o niezrównanych walorach turystycznych Płocka i Mazowsza!

Źródło: UMP.