Muzyką łączą narody i religie. Zagrają w Płocku

Rzadko słyszana na żywo, oryginalna muzyka klezmerska zabrzmi już w najbliższy czwartek 26 kwietnia o godzinie 18:00 w gościnnych murach Muzeum Żydów Mazowieckich przy ulicy Kwiatka 7 w Płocku.

– Koncertu w wykonaniu profesjonalnych krakowskich muzyków, nie tylko przeniesie nas w wyjątkową atmosferę, ale stworzy muzyczną przestrzeń międzykulturową, dodając niezapomnianych wrażeń – zachęca Jacek Konicki, pastor Kościoła Chrystusowego w Płocku, a także organizator wydarzenia.

Wyjątkowy koncert zagra zespół Jarmuła Band, który powstał w 2002 roku z potrzeby przywrócenia polskiej kulturze klezmerskich dźwięków. – Gramy z pasją! Muzykę pełną radości, nadziei, tolerancji, szacunku. W naszych koncertach przenosimy słuchaczy do nastroju harmonii, akceptacji, wigoru. Łączymy narody i religie – mówią muzycy o sobie.

Obecnie zespół występuje w 7-osobowym składzie. Dotychczas wydali cztery płyty CD z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi aranżacjami znanych utworów – piosenek i modlitw żydowskich. Koncertują w Polsce, na Ukrainie, w Izraelu, Niemczech, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Szerokiej publiczności dali się poznać podczas masowych wydarzeń kulturalnych, na festiwalach czy marszach. Uczestniczą muzycznie w wielu spotkaniach dedykowanych pamięci Żydów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Fot. Materiały prasowe organizatora.