Ukradł dla… teściowej. Dziś grozi mu 5 lat za kratkami

Policjanci z Komisariatu Policji na płockim osiedlu Podolszyce ustalili złodzieja, który ukradł zestaw monitoringu. Mężczyzna tłumaczył, że chciał zrobić prezent teściowej, gdyż na jej działce dochodzi do kradzieży.

Niespełna jednego dnia potrzebowali policjanci z Komisariatu na osiedlu Podolszyce, aby rozwiązać zagadkę kradzieży zestawu monitoringu wartego około 1200 zł. z jednego ze sklepów budowlanych w Płocku. Po uzyskaniu zgłoszenia o kradzieży, policjanci w wyniku przeprowadzonej pracy operacyjnej ustalili samochód, którym poruszał się sprawca kradzieży. Dalsze czynności pozwoliły ustalić, kto w czasie kradzieży poruszał się tym samochodem.

Podczas prowadzonych ustaleń, „skruszony” sprawca kradzieży wraz ze skradzionym „towarem” zgłosił się do Komisariatu. Okazało się, że to 40 – letni mieszkaniec Płocka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, tłumaczył policjantom, że nie wie co skłoniło go do kradzieży, ale chciał sprezentować teściowej zestaw monitoringu. Prezent miał posłużyć do ewentualnego nagrania i ustalenia sprawców kradzieży na terenie działki, należącej do teściowej, gdyż na tej działce dochodzi do kradzieży.

Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Płock