Motocykle i inne pojazdy pobłogosławione. AutoFara 2018 [FOTO]

AutoFara jak co roku zgromadziła przed płockim kościołem setki pasjonatów jednośladów oraz samochodów. Nie zabrakło wśród pojazdów starszych roczników, tych w średnim wieku oraz najnowszych hond, kawasaki, yamah czy suzuki.

Już około godziny 11 w niedzielne przedpołudnie słychać było na starówce ryk silników i czuć było zapach… benzyny. Motocykliści ustawiali swoje pięknie wypolerowane maszyny na kościelnym parkingu. Frekwencja na imprezie była tak duża, że jednoślady oraz samochody stały na chodnikach ulic wokół kościoła farnego.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po mszy św. na parkingu oraz ulicach przyległych do kościoła nastąpiło błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów.

Warto dodać, że jubileuszowa – 15. edycja AutoFary odbyła się w niedzielę, 22 kwietnia, przy pięknej pogodzie, która sprzyjała motocyklistom. Na płocką starówkę zjechało około 300 maszyn. Organizatorem przedsięwzięcia był Sławomir Roszkowski. Mszę świętą odprawił proboszcz parafii św. Bartłomieja w Płocku – ks. Wiesław Gutowski.

Fot. Jacek Zoltar Łukaszewski i DR.