Rusza wymiana wiat przystankowych na płockich ulicach

W najbliższy poniedziałek firma Budotechnika zaczyna wymianę wiat przystankowych na płockich ulicach. Trzydzieści siedem starych wiat zastąpią nowe. Co więcej? Firma postawi o trzy wiaty więcej, czyli łącznie mieszkańcy Płocka zyskają 40 nowych przystanków. Pasażerowie komunikacji miejskiej proszeni są przez ratusz o cierpliwość i wyrozumiałość. 

Płocczanie przyzwyczajeni są, że na przystankach mogą schronić się przed wiatrem lub deszczem. Do czasu postawienia nowych wiat, niestety starych nie będzie. – Kontrakt z firmą Budotechnika kosztuje ponad 732,6 tys. zł i polega na ustawieniu 40 nowych wiat, z których sześć będzie z pełnym wyposażeniem, czyli z citylight’ami, monitoringiem oraz przyciskiem alarmowym do wzywania pomocy i systemem dynamicznej informacji pasażerskiej – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.

Harmonogram prac zakłada, że firma najpierw zdemontuje stare wiaty (siedem z nich zostanie jeszcze wykorzystanych na przedmieściach Płocka) i dopiero zacznie montować nowe. – Te ostatnie będą powstawać etapami: najpierw wykonawca przygotuje fundamenty, potem postawi konstrukcję z dachem, na koniec będzie montował wyposażenie. Koniec wszystkich prac przewidywany jest na 15 czerwca tego roku – wyjaśnia Woźniak. 

Dodamy, że wymiana wiat jest jednym z elementów pierwszego programu mobilności miejskiej, którego koszt przekracza 96 mln zł. W jego skład wchodzi także przebudowa ulicy Łukasiewicza, budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Tysiąclecia i ulicy Mickiewicza wraz z przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z Łukasiewicza, budowa parkingu przy cmentarzu komunalnym i na koniec zakup 25 autobusów hybrydowych. Unijne dofinansowanie do tego programu przekracza 66,5 mln zł.

Fot. UMP.