Zawodnik płockiego klubu wrócił z Bydgoszczy z medalem

W miniony, kwietniowy weekend rozegrana została kolejna edycja Bydgoszcz Cup 2018, czyli turnieju rangi Puchar Polski w kategoriach: młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat i juniorów 15-17 lat.

Aby uatrakcyjnić turniej i podnieść jego rangę oraz skalę trudności dla uczestników, zorganizowany został on w formie międzynarodowej. Skorzystały z tego gościnnie niektóre kluby spoza granic naszego kraju. Współzawodnictwo odbywało się na pięciu matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 310 uczestników reprezentujących 35 klubów z całej Polski, Niemiec, Czech, Litwy, Łotwy i Białorusi.

Wśród nich był zawodnik płockiego klubu LKS „Puncher”, Kamil Fin. Płocczanin – ubiegłoroczny kadet, w tym roku rywalizował już w kategorii wiekowej juniorów w konkurencji walk pełno kontaktowych kyorugi. Kamil tym razem zdobył brązowy medal gdyż w walce półfinałowej musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego Iliya Charkasau przeciwnika z Gold-Belt Club z Białorusi.

Wartym podkreślenia jest fakt, że płocczanin nie jest jeszcze w swojej optymalnej formie, która szykowana jest na mające nastąpić w późniejszym okresie zawody Mistrzostw Polski. – Turniej był kolejnym sprawdzianem, a więc krokiem w realizacji przygotowań do MP. Kamilowi przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi w tej dyscyplinie i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia – pasy w taekwondo – tłumaczy Piotr Maślanka, trener płockich zawodników.

Dla zainteresowanych treningami w LKS „Puncher” kontakt z trenerem tel. 601 437 068.

Fot. Materiały prasowe.